Uwielbiam włoską kuchnię za to, że jest smaczna, niezwykle aromatyczna i prosta w przygotowaniu. Bardzo często przyrządzam włoskie dania i desery w domu. Inpiracji szukam w dobrych restauracjach, korzystam także z przepisów włoskich przyjaciół.

Podczas jednej z naszych ostatnich randek trafiliśmy zupełnie przypadkiem do miejsca, które ogromnie nas zachwyciło. Spodobało się nam ono  na tyle, że postanowiłam o nim napisać i zachęcić Was do odwiedzenia go przy najbliższej możliwej okazji.

Londyńska restauracja Vapiano w dzielnicy Soho (muszę przyznać, że nie należy ona do moich ulubionych) badzo zaintrygowała nas swoim wystrojem. Duże drzewo na środku restauracji, ogrom doniczek ze świeżymi ziołami oraz rower w witrynie skusiły nas do odwiedzin.

london_vapiano

vapiano_london

Przy wejściu do restauracji dostaliśmy kartę, na którą nabijalismy wszystkie zamówione dania i napoje. Częściowa samoobsługa (nie sprzątamy po sobie) ma tutaj sens, ponieważ zamówienie składamy bezpośrednio u szefów kuchni. Na własne oczy możemy obserwować proces przygotowywania dań wraz z uwzględnieniem naszych indywidualnych potrzeb. Kuchnia podzielona jest na trzy stacje (Pasta, Pizza, Startery i sałatki), co znacznie ułatwia składanie zamówienia i przyspiesza proces jego realizacji. Płatności dokonujemy w recepcji przy wyściu z restauracji.

vapiano_card

vapiano_london_restaurant

Naszymi przystawkami były oliwki, przepyszne Carpaccio i aromatycza sałatka Caprese. Na stołach oprócz oliwy z oliwek i octu balsamicznego (co jest już standardem we włoskich restauracjach), znajdują się doniczki ze świeżymi ziołami. I nie jest to tylko pachnąca dekoracja, możemy według naszego uznania dodawać je do naszych dań 🙂

vapiano_olives

caprese_vapiano

carpaccio_vapiano

drink_vapiano

vapiano_london_1

Porcje naszych starterów były dość duże, dlatego zrezygnowaliśmy z dwóch dań głównych i zamówiliśmy tylko jedną pizzę. Była to bardzo dobra decyzja! Naszym wyborem była jedna ze specjalności Vapiano, pizza Pesto Con Spinaci (cienkie, chrupiące ciasto, świeży szpinak, sos śmietanowy z dodatkiem pesto, marynowane pomidory, mozarella i dodatkowo czarne oliwki z czosnkową oliwą). Z całą pewnością to jedna z najlepszych, jakie mieliśmy okazję jeść! Pomimo tego, że niesamowicie lekka, to bardzo sycąca. Niestety nie pozostawiła u nas miejsca na deser, który chcieliśmy zamówić. To jeden z pretekstów, by odwiedzić Vapiano ponownie! Następnym razem z całą pewnością wybiorę jedną ze świeżych past, przygotowywanych codziennie w restauracji.

pizza_vapiano

vapiano_london_mini

Obecnie marka Vapiano to ponad 150 restauracji w 29 krajach na 4 kontynentach. Zachęcam Was do odwiedzenia choć jednej z nich, w Polsce znajdziecie ją w Warszawie. Mam nadzieję, że we wszystkich smak i jakość dań jest na takim samym, wysokim poziomie. Z przyjemnością sprawdzimy to podczas naszych wakacyjnych wypadów, a póki co Vapiano w Soho pozostaje jedną z naszych ulubionych restauracji w Londynie.