Jestem przekonana, że wszyscy kochamy Święta. Ten magiczny czas, w którym ozdabiamy swoje domy, pieczemy pachnące pierniki, biegamy za prezentami i szykujemy się do spotkań z najbliższymi, co roku wzbudza wiele emocji.

Od kilku lat pod koniec listopada pojawiają się w sklepach swetry ze świątecznymi akcentami. Z roku na rok stają się one coraz bardziej popularne i łatwo dostępne, praktycznie każda sieciówka ma je w swojej ofercie. Nosząc je w grudniu wprowadzamy siebie (i otoczenie) w klimat Bożonarodzeniowy . Przez długi czas swetry ze świątecznymi aplikacjami kojarzone były z amerykańskimi rodzinnymi komediami z USA. Odkąd mieszkam w UK i co roku obserwuję „świąteczne swetrowe szaleństwo” mam wrażenie, że nic mnie już nie zaskoczy w tym temacie. Renifery, pingwiny, elfy, błyszczące choinki, bałwanki, misie czy wołające „Ho-Ho-Ho” Mikołaje to tylko niektóre propozycje.

Osobiście jestem zdania, że takie swetry świetnie nadają się na wesołe świąteczne imprezy towarzyskie i tyle. Z całą pewnością nie zobaczycie mnie w swetrze z bałwankiem czy girlandą 🙂 Uważam też, że taki wesoły element garderoby nie nadaje się na uroczystą wigilijną kolację czy świąteczny rodzinny obiad, podczas którego powinniśmy wyglądać elegancko i z klasą.

W tym roku jednak dałam się ponieść temu świątecznemu trendowi i kupiłam sobie jeden z nich. Bardzo prosty, niezbyt kolorowy i dość interesujący. I choć w sklepie leżał w dziale świątecznych swetrów, na tle innych wygląda dość „nudno” 🙂 Już wkrótce pokażę Wam go w jednej ze stylizacji.

Poniżej kilka propozycji świątecznych swetrów, jakie znalazłam w internecie.

Ciekawa jestem Waszych opinii. Czy macie swój świąteczny sweter?

swiateczny_sweter1

swiateczny_sweter2

swiateczny_sweter3

swiateczny_sweter4