Pierwszy raz ombre hair pojawiło się w 2011 roku i od tamtego czasu zyskało miliony zwolenniczek na całym świecie. Zabieg ten polega na rozjaśnieniu końcówek włosów o kilka tonów mniej więcej od połowy ich długości. Takie farbowanie ma sprawić, że włosy wyglądają świeżo, są rozświetlone i jakby „muśnięte słońcem”.

Decydując się na ombre należy pamiętać, że końcówki nie powinny zbyt mocno kontrastować z resztą włosów. Uzyskamy wtedy bardziej naturalny look. Profesjonalnie wykonane ombre łagodzi rysy twarzy, dodaje blasku i odejmuje nam lat 🙂 Ombre najlepiej wygląda na lekko falowanych długich włosach, natomiast posiadaczki prostych kosmyków powinny zdecydować się także na ich wycieniowanie. Pozwoli to na „zatarcie” przejścia koloru na włosach. Istotna sprawą jest także kondycja włosów przed zabiegiem. Ombre odradza się posiadaczkom cienkich, zniszczonych i przetłuszczających się włosów. Oczywiste jest, że po zabiegu należy odpowiednio zadbać o rozjaśniane końcówki.

Obecnie jednym z najmodniejszych trendów fryzjerskich 2014 jest sombre. To delikatniejsza odmiana ombre, która skupia się na pojedynczych pasmach włosów. Dzięki temu uzyskujemy płynne przejście między kolorami.

Ja także postanowiłam coś zmienić w moich włosach, dodać im życia i blasku. Zdecydowałam się na sombre i wykonałam go w zaprzyjaźnionym salonie Gallery of Beauty. Efekt jaki uzyskałam jest delikatny i naturalny, a moje rozjaśnione końcówki wyglądają zdrowo. Ciekawa jestem Waszych opinii 🙂

sombre_hair

sombre_hair1

sombre_hair2