Styl shabby chic narodził się w latach osiemdziesiątych w Wielkiej Brytanii. Bardzo szybko zyskał uznanie wśród producentów mebli, dodatków oraz dekoratorów wnętrz. W ostatnim czasie bije rekordy popularności i bardzo często wybierany jest podczas współczesnych aranżacji.

Shabby Chic to przede wszystkim jasne i pastelowe kolory (biel, delikatne róże, błękity i szarości), stare lub postarzane specjalnymi technikami meble, motywy koronki czy hafty. Ogromną rolę odgrywają także dodatki i dekoracje, które swoim urokiem tworzą bardzo przytulne i subtelne wnętrza.

W stylu shabby chic podoba mi się to, że możemy go „przemycić” praktycznie do każdego pomieszczenia w naszym domu. Doskonale wygląda w sypialni, w salonie czy w kuchni. Ceramiczne naczynia w subtelnych kolorach świetnie nadają się do serwowania posiłków, a dzięki różnego rodzaju akcesoriom możemy wprowadzić w nasze wnętrza odrobinę romantyzmu. Urządzając własne mieszkanie, myślę, że postawiłabym na shabby chic w sypialni. Biel, odcienie szarości, toaletka i subtelne dekoracje z całą pewnością stworzyłyby ciekawy wystrój. Połączenie nowoczesności z elementami shabby chic to bardzo ciekawe rozwiązanie. Wydaję mi się, że całe pomieszczenie w tym stylu mogłoby okazać się dla mnie za słodkie. Obecnie na  stronie Westwing trwa kampania, gdzie znalazłam i zamówiłam kilka ciekawych dodatków.

 

dekoracja_shabby_chic filizanka_shabby_chic gazetnik_shabby_chic koc_shabby_chic komoda_shabby_chic konsola_shabby_chic lampa_shabby_chic lustro_shabby_chic manekin_westwing patera_shabby_chic pojemnik_shabby_chic pudelko_shabby_chic pudelko1_shabby_chic ramka_shabby_chic szezlong_shabby_chic taca_shabby_chic wazon_shabby_chic zegar_shabby_chic