Uwielbiam zadbane i pomalowane paznokcie 🙂 Kolorowych lakierów mam całe mnóstwo, ale niestety większość z nich (bez względu na markę) utrzymuje się stanowczo za krótko na moich paznokciach! Poszukiwałam więc utwardzacza, który pomoże mi przedłużyć ich trwałość.

Oczywiście to, jak długo będziemy cieszyć się idealnym manicurem zależy w dużym stopniu od ekploatacji naszych dłoni. Mam tu na myśli codzienne domowe obowiązki, mycie naczyń, sprzątanie, kąpanie dziecka (w moim przypadku), itp. Nie potrafię wszystkich prac wykonywać w gumowych rękawiczkach (używam ich tylko do mocnych detergentów), dlatego lakier na moich paznokciach pozostaje w nienaruszonym stanie ok. 2 dni….

W poszukiwaniu idealnego utwardzacza trafiłam na Seche Vite Dry Fast Top Coat, który polecono mi w jednym ze sklepów Boots. Czy rzeczywiście jest taki idealny? No niestety nie… To co z pewnością jest jego zaletą to to, że w dużym stopniu przyspiesza wysychanie lakieru, świetnie go nabłyszcza, nie zmienia jego barwy oraz nie tworzy smug czy bąbelków. Plusem jest także jego wydajność. I to na tyle zachwytów w przypadku tego produktu.

Niestety, u mnie w żaden sposób nie przedłuża trwałości lakieru, już po 2 dniach widoczne są starte końcówki, a czasem zdarza się, że lakier odchodzi całymi płatami od paznokcia! Ma bardzo intensywny zapach, który dla wielu może być dość drażniący. Kosztuje ok. 9 funtów.

Seche Vite Dry Fast Top Coat to moje duże rozczarowanie. Zdecydowałam się na jego zakup zachęcona pozytywnymi opiniami w internecie i dużą poularnością produktu w UK. Z całą pewnością nie kupię go ponownie! Macie jakieś doświadczenia z Seche Vite? Jaki jest Wasz idealny top coat?

seche_vite_coat