Pamiętam czasy, kiedy absolutnym hitem był podarty jeans. Im większe dziury w spodniach, tym bardziej było się cool 🙂 Pewnie każdy z nas próbował „postarzyć” swoje jeansy, nie zawsze z zamierzonym skutkiem 🙂 Trendy w modzie wracają jak bumerang i czasami to, co mogłoby się wydawać starym, znoszonym obciachem, powraca co kilka sezonów.

 

Tak też jest z poszarpanymi jeansami, które tryumfalnie wróciły na ulice całego świata. Obecnie noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnych często zaskakujących połączeniach. Dziś poszarpane jeansy lansowane są ze szpilkami, żakietami i eleganckimi bluzkami.

W sklepach dostępnych jest wiele modeli poprzecieranych jeansów, możemy wybierać pomiędzy „podartymi” rurkami czy boyfriendami. Ale czy warto wydawać pieniądze na coś, co jesteśmy w stanie zrobić same? Jestem przekonana, że każda z Was posiada w swojej szafie już „schodzoną” parę ulubionych jeansów, której ciężko jest się pozbyć. Warto więc tchnąć w nią nowe życie!

Ja swój prosty model od Pull & Bear zmieniłam w najmodniejsze spodnie tego sezonu w 10 minut. Użyłam do tego ostrzejszej strony tarki do stóp, pożyczyłam ją po cichu od mojego faceta:) Metod na dziury i przetarcia w spodniach jest wiele: żyletki, nożyczki, nożyki. Uważam jednak, że najfajniejszy i najciekawszy efekt można uzyskać za pomocą pumeksu lub papieru ściernego.

Oczywiście ilość dziur i przetarć zależy od Waszej kreatywności i cierpliwości 🙂 Jeśli jednak nie zdecydujecie się cięcia, możecie je trochę wybielić. Jeans powinien wyglądać tak, jakby był celowo i nie dokładnie rozjaśniony, szczególnie przy szwach. Podoba się Wam stary – nowy trend? Nosicie poszarpane jeansy?

wytarte jeansy2

wytarte jeansy

wytarte jeansy1