Okres jesienno – zimowy sprzyja intensywnej pielęgnacji i regeneracji urody. Po okresie wakacyjnym, niestety oprócz opalenizny, pięknych zdjęć i miłych wspomnień, niekiedy zostają nam przebarwienia, przesuszona skóra i zrogowaciały naskórek.


Czasem same kremy i balsamy nawilżające nie wystarczają. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnych usług gabinetów kosmetycznych, w których wykwalifikowany personel pomoże nam dobrać odpowiednie zabiegi do potrzeb naszej skóry.
Jednym z takich miejsc jest Salonik Urody Lili z Łodzi, którego misją jest nie tylko pielęgnowanie urody i stylizacja ciała, ale i niesienie skutecznej pomocy w rozwiązywaniu problemów dermatologiczno-kosmetycznych oraz poprawa samopoczucia swoich klientów. Salonik jest laureatem II miejsca w plebiscycie Najsympatyczniejsze i najbardziej przyjazne Centrum Urody 2011 oraz II miejsca w plebiscycie Piękno i Uroda 2014 w kategorii Najlepszy Salon Urody.
W zabiegach oferowanych w gabinecie wykorzystywane są profesjonalne kosmetyki Thalgo, Ella Bache, Senna, Image, Filorga, Mesoestetic, DermaQuest oraz NeoStrata. Vouchery upominkowe, które oferuje salon to doskonały prezent (nie tylko świąteczny) dla bliskiej osoby.
Wśród szerokiej oferty zabiegów wykonywanych w gabinecie do tych szczególnie polecanych w okresie jesienno – zimowych należą:

 • Fotoodmładzanie (bezbolesny zabieg), który polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Światło lasera diodowego podczas zmiany hemoglobiny lub melaniny na ciepło, niszczy wadliwe komórki, a pozostałe pobudza do wytwarzania kolagenu.
  Po serii zabiegów wykonanych w regularnych odstępach czasu zyskamy:
  – ujednolicenie kolorytu twarzy i dekoltu
  – widoczne napięcie i pojędrnienie skóry twarzy, dekoltu i szyi
  – napięcie skóry wokół oczu
  – zlikwidowanie nowych zmian barwnikowych poprzez ujednolicenie wydzielania melaniny
  – zamknięcie i obkurczenie zmian naczyniowych
  – obkurczenie widocznych rozszerzonych gruczołów
  – uaktywnienie syntezy kolagenu i elastyny
  Przeciwwskazaniami do zabiegu fotoodmładzania jest ciąża, bielactwo, łuszczyca, obecna opryszczka, cukrzyca czy stosowanie leków światło uczulających.
  Podczas wykonywania serii takich zabiegów oraz minimum przez miesiąc po jej zakończeniu, musimy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem.

Zabieg fotoodmładzania w połączeniu z chlorofiliną (5-CR Chlorophylline), peelingiem fotodynamicznym przynosi jeszcze lepsze rezultaty. Dodatkowo możemy zyskać efekt liftingu, redukcji głębokich zmarszczek i remodelingu twarzy, szyi i dekoltu.

laser_mediostar-next

 • PRX-T 33 – zupełnie nowa metoda chemicznej biorewitalizacji skóry. W swoim składzie zawiera kwas trójchlorooctowy, nadtlenek wodoru w bardzo niskim stężeniu oraz 5 % kwas kojowy. Ten bezbolesny, nie fotouczulający (można także wykonywać go w lecie) i krótki zabieg zapewnia nam bardzo duże widoczne nawilżenie, rozjaśnienie i napięcie skóry. Zalecany jest także w przypadku blizn różnego pochodzenia, blizn potrądzikowych, wiotkiej skóry, świeżych (jeszcze czerwonych rozstępów) oraz płytkich przebarwień w obrębie twarzy i ciała. Doskonałe efekty przynosi także połączenie PRX-T 33 z innymi metodami medycyny estetycznej (np. mezoterapią).

Prx-t33_ampulka

 • Depilacja laserowa, podczas której wykorzystywane jest zjawisko silnego pochłaniania energii przez korzeń włosa, który ulega zniszczeniu. Zabieg wykonywany jest laserem MedioStarXR niemieckiej marki Asceplion GmbH, który wyposażony jest w zintegrowany system chłodzenia. Aby usunąć niechciane owłosienie należy kilkakrotnie (3-6 razy) poddać się zabiegowi, jednak już po pierwszym zabiegu zauważalna jest zmniejszona ilość owłosienia. Przeciwwskazaniami do depilacji laserowej jest ciąża, świeża opalenizna, stosowanie kremów z retinolem i leków światło uczulających, bielactwo, łuszczyca, skłonność do powstawania przebarwień, włosy blond, rude oraz siwe.

laser

Przed nami mroźne zimowe dni, nasza skóra narażona na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych, potrzebuje szczególnej troski. Musimy pamiętać, że stosując odpowiednie produkty pielęgnacyjne (z filtrem), wzmacniamy i zachowujemy prawidłową barierę ochronną. Połączenie dobrze zbilansowanej diety z preparatami i profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi i dermatologicznymi sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała zdrowo i promiennie.

Ciekawa jestem, czy Wy korzystacie zabiegów w gabinetach kosmetycznych? Jakie wybieracie i czy macie doświadczenie z zabiegami zaproponowanymi przez Salonik Lili?