„Sukces polskich marek kosmetycznych. Piękne historie” Lidii Lewandowskiej to książka, która w niezwykle ciekawej formie przybliża nam idę największych polskich firm kosmetycznych, jak: Oceanic, Krystyna Janda, Bandi Cosmetics, Bielenda, Dax Cosmetics, Dr Irena Eris, Floslek, Miraculum, Pollena i Kolastyna.

Książka to zbiór bardzo intymnych moim zdaniem rozmów autorki z założycielami, właścicielami i prezesami najbardziej znanych i prężnie rozwijających się naszych krajowych marek kosmetycznych. Wszyscy bohaterowie książki opowiadają nie tylko o idei ich biznesu i osiągniętym sukcesie, ale również o relacjach rodzinnych, osobistych marzeniach i emocjach, jakie towarzyszą im każdego dnia.

piekne-historie-recenzja

Każda z przedstawionych historii jest inna, poruszująca i bardzo osobista. Każda opowiada o spełnianiu marzeń, ciężkiej pracy, wytrwałości w dążeniu do celu i o ludzkich uczuciach, których nie brak w biznesie. Niektóre z wywiadów szcególnie mnie poruszyły, zaciekawiły i rzuciły nowe światło na polskie marki kosmetyczne, które wydawało mi się, że znam dość dobrze.

Wszyscy rozmówcy Lidii Lewandowskiej w bardzo otwarty sposób opowiadają o idei swojej firmy, o budowaniu relacji z konsumentami, o nowoczesnych technologiach wdrażanych przy produkcji produktów oraz o najbardziej rozpoznawalnych kosmetykach wyprodukowanych w poszczególnym imperium.

piekne-historie-recenzja2

piekne-historie-recenzja3

piekne-historie-recenzja4Przyznam szczerze, że dużym atutem tej książki jest jej wygląd. Duży format, twarda oprawa i wiele zdjęć (niektórych bardzo osobistych) sprawił, że miałam wrażenie zagłębiania się w rodzinny album pełen wspomnień i intymnych refleksji.

„Sukces polskich marek kosmetycznych. Piękne historie” Lidii Lewandowskiej polecam nie tylko tym z Was, które interesują się urodą czy kosmetykami. W moim odczuciu książka motywuje nie tylko do działania, ale przede wszystkim do spełniania własnych marzeń!