O dobroczynnych właściwościach naturalnych olejów wiemy wszystkie. Są one dobrze tolerowane przez skórę, pobudzają cykl odnowy komórkowej, głęboko odżywiają, łagodzą podrażnienia i działają wygładzająco. Naturalne oleje wzbogadzają skład wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, a odpowiednio dobrane przynieść nam mogą same korzyści.

Oleje warto stosować nie tylko w pielęgnacji skóry twarzy i ciała, ich właściwości mają bardzo dobry wpływ także na kondycję naszych włosów i paznokci. Taka kuracja wymaga jednak systematyczności i wyboru 100% naturalnego oleju. Ja zdecydowałam się na olej arganowy, który dostałam w prezencie z Maroka. Odpowiednią jego ilość wmasowuję w paznokcie, ich macierz oraz skórki. I choć zaleca się powtarzać taką czynność dwa razy w ciągu dnia, u mnie olejowanie paznokci jest jedynie wieczornym rytuałem.

olejowanie paznokci

Na czas kuracji, całkowicie zrezygnowałam z malowania paznokci (wyglądają zdrowo i ładnie się błyszczą). Jeśli jednak Wy nie wyobrażacie sobie rozstania z kolorowymi lakierami, warto aplikować oleje jedynie na wały około paznokciowe.

Przy regularnym stosowaniu olejku zauważyłam znaczną poprawę moich paznokci. Są one mocniejsze, bardziej elastyczne, twardsze, błyszczące, świetnie nawilżone i nie rozdwajają się. Również suche skórki wokół paznokci, które dość często pojawiały się u mnie (pomimo stosowania kremów pielęgnacyjnych do rąk), przestały być drażniącym mnie problemem.

Do olejowania paznokci, skóry i włosów szczególnie polecany jest olej kokosowy, olej lniany, olej arganowy, olej z pestek dyni czy olej sezamowy.

Jakie są Wasze doświadczenia z olejowaniem paznokci?

olejowanie paznokci_arganowy