Jeśli jeszcze nie miałyście okazji spróbowania francuskich ciasteczek Macarons, to z całą pewnością kojarzycie ich wygląd. Małe okrągłe w szerokiej ofercie smakowej i kolorystycznej kuszą nie tylko łasuchów. Dziś jednak chcę Wam przedstawić niekaloryczny „Makaronik”, który przeznaczony jest nie do jedzenia, a do pielęgnacji ust.

Producentem balsamu jest koreańska marka IT’S SKIN, której produkty opracowywane są przez lekarzy dermatologów z Uniwersytetu Medycznego w Seulu. W Polsce oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem kosmetyków IT’S SKIN jest BEAUTIKON.com.

Macaron to nawilżająco – odżywczy balsam do ust, który zabezpiecza przed utratą wilgoci, zmiękcza i wygładza usta oraz chroni je przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych. Produkt dostępny jest w czterech wariacjach zapachowych: truskawkowym, winogronowym, zielonego jabłka i ananasowym.

Balsam ma postać zbliżoną do wazeliny, dobrze się rozprowadza i pozostawia lekki bezbarwny połysk na ustach. Ananasowy zapach jest bardzo delikatny, który niestety nie utrzymuje się na ustach zbyt długo. Przy regularnym stosowaniu rzeczywiście usta są miękkie, gładkie i pozbawione suchych skórek. Opakowanie produktu, które wygląda jak ciasteczko jest bardzo interesujące. Macaron balsam do ust to kosmetyk, który spełnia swoje zadanie i fajnie wygląda w kobiecej torebce. Minusem dla mnie jest fakt, że balsam nakłada się palcem, a co za tym idzie jest mało higieniczne (poza domem, kiedy nie zawsze nasze ręce są czyste). Jeśli macie ochotę wypróbować „Makaronik”, obecnie na stronie BEAUTIKON.com dostępny jest w promocyjnej cenie.

macaron_its_skin

macaron_lip_balm