Proste, loki, czy fale wygladają atrakcyjnie tylko wtedy, kiedy nasze włosy są zdrowe, zadbane i lśniące. Codzienna ich nieumiejętna stylizacja może powodować mikrouszkodzenia, ich łamanie się oraz rozdwajanie końcówek. Dlatego warto stosować kosmetyki termoochronne do włosów.

Oprócz wyboru odpowiedniego urządzenia (czytaj tego z nakładkami ceramicznymi), bardzo istotny jest wybór kosmetyków chroniących włosy przed wysoką temperaturą. Oferta na rynku jest bardzo duża, wśród nich te dodające objętości, ułatwiające prostowanie, podkreślające skręt i zapewniające połysk. Tutaj priorytetem powinna być kondycja naszych włosów i efekt, jaki chcemy uzyskać. Ja najchętniej wybieram produkty w sprayu, ponieważ ich aplikacja jest wygodna, nie sklejają i nie obciążają moich włosów.

W ostatnim czasie odkryłam dwa świetne kosmetyki ochronne włoskiej marki Lisap. O pierwszym z nich Lisap Ultimate Straight Fluid Plus pisałam już tutaj. Drugi to Lisap Absolute Keratin & Argan Oil, spray ochronny do włosów farbowanych. Ułatwia ich rozczesywanie, nawilża je, podkreśla ich kolor, zapewnia blask i ochronę przed działaniem wysokiej temperatury i wilgoci. Uwielbiam jego przyjemny zapach, który dość długo utrzymuje się na włosach.

lisap_pielegnacja_wlosow

I choć nie stylizuję swoich włosów codziennie, nie wyobrażam sobie pominięcia profesjonalnych kosmetyków do ich ochrony. Takie produkty nie tylko zabezpieczają włosy przed wysoką temperaturą, utrzymują je w dobrej kondycji, ale także zapewniają lepsze efekty stylizacyjne.

Podczas kreacji naszych wymarzonych fryzur pamiętajmy, że nagrzane urządzenia stosujemy tylko na suche włosy (w przeciwnym razie możemy trwale uszkodzić ich strukturę). Ciekawa jestem jakie są Wasze ulubione produkty do stylizacji…