Czy wiecie, że kolagen stanowi około 30% wszystkich białek obecnych w ludzkim organiźmie? Dzięki swojej nadzwyczajnej zdolności wiązania wody, kolagen sprawia, że nasza skóra jest sprężysta, dobrze nawilżona i gładka. Kolagen obecny jest także w kościach, mięśniach i tkance łącznej.

Niestety po 25 roku życia, nasz organizm produkuje go coraz mniej… Zaczynają pojawiać się wtedy pierwsze zmarszczki, bruzdy, cellulit, skóra wiotczeje i traci swoją sprężystość. I choć proces starzenia się skóry jest nieunikniony i naturalny, wszystkie staramy się na swój sposób złagodzić jego skutki. Z całą pewnością ogromny wpływ na nasz ogólny stan zdrowia i wygląd ma dieta i sposób życia. Warto pamiętać, że produkcję kolagenu wspomaga spożywanie szpinaku, jarmużu, szparagów, a także podrobów, galaretek owocowych i mięsnych.

Stosowanie suplementów bogatych w łatwo przyswajalny kolagen przynosi bardzo dobre efekty. Dlaczego? Przede wszystkim przywraca on skórze odpowiednią gęstość, poprawia jej elastyczność i poziom nawilżenia, zmniejsza głębokość i ilość zmarszczek oraz poprawia owal twarzy. Hydrolizowany kolagen oprócz silnych właściwości regenerujących, liftingujących i nawilżających, sprzyja redukcji przebarwień, wygładzaniu blizn i regeneracji zniszczonych włosów.

Kilka tygodni rozpoczęłam suplementację kolagenem. A czy Wy uzupełniacie jego braki?

kolagen_1

kolagen_2