Wszyscy potrzebujemy relaksu! Niestety codzienny pęd, natłok spraw prywatnych i zawodowych, a przede wszystkim stres sprawiają, że na relaks nie pozostaje nam już zbyt wiele czasu. I choć każda z nas ma inny sposób na odpoczynek, dziś chciałabym Wam przybliżyć temat floatingu.

Nagromadzone napięcie i stres mają negatywny wpływ na nasze działania, stosunki zawodowe i rodzinne, ale przede wszystkim na nas same. Dlatego tak istotne jest, by relasku nie brakowału u nas na co dzień.

Jednym z moich urodzinowych  prezentów od kolegów z pracy był zabieg floatingu. Stwierdzili, że jako pracująca na pełen etat mama powinnam spróbować takiej formy relaksu, by zwolnić i choć na chwilę pobyć „tylko ze sobą”. I choć szczerze mówiąc podeszłam do tematu dość sceptycznie, efekty zabiegu bardzo mnie zaskoczyły.

Czym jest floating?

Floating to zabieg relaksacyjny, który odbywa się w kabinie deprywacyjnej i polega na ograniczeniu bodźców zewnętrznych do nawet 90%. Kabina wypełniona jest solą Epsom o wysokim stężeniu i temperaturze dopasowanej do temperatury ciała (35 stopni C). W pierwszych minutach zabiegu słyszymy relaksującą muzykę, która stopniowo zanika. Unosząc się na wodzie w całkowitej ciszy i ciemności (można również zostawić zapalone światło) jesteśmy w stanie odizowlować się od zewnętrznego świata i doświadczyć bardzo głębokiego odprężenia ciała i umysłu.

Woda w kabinach jest w stu procentach sterylna i regularnie kontrolowana zgodnie z regorystycznymi przepisami.

zabiegi_2017_uroda1

Właściwości soli Epsom

Sól Epsom, zwana także solą angielską jest czystą postacią siarczanu magnezu. Jego szerokie zastosowanie w kosmetyce i medycynie znane jest już od setek lat. Badania potwierdzają, że regularne kąpiele w soli Epsom łagodzą bóle mięśniowe i stany zapalne, obniżają ciśnienie krwi, poprawiają jakość snu, eliminują toksyny z organizmu, pomagają w walce z migrenami, zmiękczają skórę, korzystnie wpływają na gojenie się ran, zapewniają osiągnięcie życiowego balansu, działają energetyzująco oraz poprawiają koncentrację.

zabiegi_2017_uroda2

Dla kogo floating?

Ośrodki floatingowe na całym świecie zyskują popularność nie tylko wśród osób pragnących wyeliminować stres ze swojego życia i uzyskać wewnętrzną równowagę. Doceniły je również kobiety w ciąży, sportowcy i cierpiący na przewlekłe bóle pleców, kończyn oraz migreny. Badania potwierdzają skuteczność floatingu także w walce z nerwicą, leczeniu bezsenności czy uwalnianiu się od nałogów.

Dla mnie floating był bardzo ciekawym doświadczeniem. Przede wszystkim nie sądziłam, że będę w stanie całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego (pracy, rodziny i całej tej gonitwy). Nie czując grawitacji poczułam się jak astronauta, a czas spędzony w zbiorniku pomógł mi odprężyć się i uzyskać wewnętrzny spokój. Choć nigdy nie próbowałam medytacji, mam wrażenie, że dzięki floatingowi można uzyskać podobny stan. Wychodząc z ośrodka floatingowego poczułam się „lekka”, odprężona i niesamowicie śpiąca! Godzina spędzona z dala od świata zewnętrznego, pomogła mi rozładować napięcie, wyciszyć się i dodała energii na kolejne dni. Z całą pewnością powtórzę zabieg floatingu jeszcze nie raz!