Choć problem łuszczycy nie dotyczy mnie osobiście, dziś chciałabym skupić się na tym właśnie schorzeniu. Z badań wynika, że blisko milion Polaków cierpi na łuszczycę, a społeczeństwo nadal posiada słabą wiedzę na jej temat.

Łuszczyca jest schorzeniem autoimmunologicznym, a nie chorobą zakaźną, nie możemy się nią zatem zarazić! Polega ono przede wszystkim na nieprawidłowym funkcjonowaniu limfocytów, co powoduje pojawienie się na skórze czerwonych, łuskowatych wykwintów wielkości monety ( w szczególności w obrębie łokci, kolan, dłoni, stóp i skóry głowy). Łuszczyca jest chorobą genetyczną. Według Światowej Organizacji Zdrowia, łuszczyca jest schorzeniem nieuleczalnym o przewlekłym przebiegu. Cechują ją samoistne ustępowanie i nawroty, które mogą trwać nawet do kilkudziesięciu lat.
W niektórych przypadkach tego schorzenia objawy nie są widoczne, może je wywołać dopiero długotrwały stres, niedobór snu, zmiany hormonalne, słońce, niektóre leki czy pokarmy silnie immunizujące. Zmiany łuszczycowe nie muszą oznaczać jedynie zmian skórnych. Mogą one pojawiać się na paznokciach (rąk i stóp), u 10 % chorych rozwija się zapalenie stawów, dojść może także do nadciśnienia, udaru mózgu, niedokrwiennej choroby serca czy cukrzycy.
Na dzień dzisiejszy nie ma skutecznej metody na walkę z łuszczycą, można jedynie łagodzić jej objawy poprzez stosowanie zasad higieny, eliminację czynników potęgujących to schorzenie oraz stosowanie odpowiednich preparatów.
Na rynku polskim pojawiły się dermokosmetyki Dr Michaels. Ich twórcą jest Dr Michael Tirant, który prowadzi badania naukowe dotyczące chorób skóry od ponad trzydziestu lat. Dowiódł on, że istotną rolę w zaostrzaniu łuszczycy ma dieta oraz powiązał czynniki powodujące zaostrzenie objawów chorobowych skóry z grupą krwi pacjenta.
Dermokosmetyki Dr Michaels  zawierają liczne naturalne surowce roślinne i mineralne, wpływają na normalizację procesów rogowacenia naskórka oraz ograniczają stan zapalny skóry. Preparaty mają działanie natłuszczające i nawilżające i zalecane są w długotrwałej pielęgnacji skóry dotkniętej łuszczycą. Wszystkie dermokosmetyki Dr Michaels znajdziecie w sklepie internetowym oficjalnego dystrybutora. Jeśli natomiast chcielibyście zgłębić swoją wiedzę na temat łuszczycy i badań nad tym schorzeniem, polecam Wam blog, na którym znajdziecie wiele ciekawych informacji i artykułów.

dr_michaels_zestaw1

dr_michaels_mydlo

dr_michaels_masc