Haluksy są dysfunkcją aparatu mięśniowo – więzadłowego w obrębie stopy, utrudniającą chodzenie i powodującą ból. Powszechnie mówi się, że powstają one wyłącznie od butów na wysokim obcasie (choroba dotyczy głównie kobiet), jednak schorzenie to ma silne podłoże genetyczne, a do jego powstawania może przyczynić się nadwaga, stojący tryb życia oraz płaskostopie.

Aparat korygujący Bunito Duo polskiej marki Bunion Joy jest jedną ze skutecznych metod w zapobieganiu i leczeniu haluksów oraz w rehabilitacji pooperacyjnej. Aparat Bunito dopasowany jest do naturalnych kształtów stopy, przez co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Produkt posiada uniwersalny rozmiar na prawą i lewą stopę, a zawiasowy system konstrukcji pozwala na ruch w stawie, umożliwiając aktywną korektę koślawego ustawienia palucha podczas chodzenia. Aparat dostępny jest w rozmiarze 35 – 39 (Bunito) oraz 38 – 42 (Bunito Duo) oraz w kilku kobiecych kolorach.

Bunito Duo oprócz tego, że koryguje ustawienie palucha i ustawia go w prawidłowej pozycji, dzięki opasce na śródstopie zmniejsza płaskostopie poprzeczne, przywraca właściwą funkcję mięśnia zginacza długiego palucha, a dzięki silikonowej wkładce (którą można chłodzić) redukuje stan zapalny w obrębie stawu.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty terapeutyczne, aparaty Bunito należy stosować od czterech do sześciu godzin dziennie podczas chodzenia. Aparat może być stosowany również w nocy.

Najważniejszą kwestią w zapobieganiu haluksów jest noszenie wygodnego i niezbyt wąskiego obuwia, jednak po pojawieniu się pierwszych objawów palucha koślawego bardzo istotna jest konsultacja ortopedyczna. Pomoże ona wybrać najlepszą indywidualną metodę leczenia i zapobiegania haluksom, aby w przyszłości uniknąć poważnych deformacji stóp i konieczności ich operacji.

bunito

bunito_aparat