Bio-Oil to specjalistyczny produkt do pielęgnacji skóry. Szczególnie zalecany jest by poprawić wygląd blizn, rozstępów, i nierównomiernego kolorytu. Wskazaniem do jego stosowania jest także skóra odwodniona i starzejąca się. W swoim składzie oprócz wyciągów roślinnych i witamin w formie olejku, zawiera przełomowy PurCellin Oil, który zmienia jego konsystencję w nietłustą i lekką.

Do głównych składników Bio-Oil należą naturalne olejki: nagietkowy, lawendowy, rumiankowy i rozmarynowy oraz witaminy A i E.

Ja swoją przygodę z Bio-Oil zaczęłam podczas ciąży (od II trymestru). Używałam go, aby zapobiec powstawaniu rozstępów. Oczywiste jest, że prawdopodobieństwo ich powstania uwarunkowane jest wiekiem, typem skóry, dietą i genetyką, ale jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂 I choć Bio-Oil nie był jedynym preparatem, jaki stosowałam na moją rozciągającą się skórę, myślę, że warto go kupić. W czasie systematycznego stosowania produktu zauważyłam znaczną poprawę nawilżenia i wygładzenia skóry, a podczas ciąży nie pojawił się u mnie ani jeden rozstęp! Nie wiem, jak spisuje się w przypadku już powstałych rozstępów, bo na szczęście nie musiałam tego sprawdzać. Jednak mogę Wam powiedzieć, że rewelacyjnie działa na blizny. Poród mojej córeczki odbył się przez cesarskie cięcie, więc jak tylko blizna się zagoiła zaczęłam stosować na nią Bio-Oil. Zalecana jest 3 miesięczna kuracja, jednak ja poprawę widzę już po miesiącu. Masaż blizny z dodatkiem olejku wykonuję dwa razy dziennie i muszę przyznać, że efekty są imponujące. Blizna blednie z dnia na dzień, jest cienka i bez żadnych zgrubień.

I choć Bio-Oil ma tyle samo przeciwników, co zwolenników, ja jestem zadowolona z jego działania. Produkt dostępny jest w trzech pojemnościach: 60 ml, 125 ml oraz 200 ml.

Używałyście już Bio-Oil? Ciekawa jestem Waszych opinii.

PureCellin_oil_Bio_oil