Baby Shower jest zwyczajem, który zrodził się w krajach anglosaskich już w XVIII wieku i polega na organizowaniu przyjęcia dla przyszłej mamy i jej nie narodzonego dziecka. Dosłowne tłumaczenie Baby Shower to obsypywanie kobiet w ciąży prezentami dla niej i malucha, jest także wyrazem serdeczności i wsparcia ze strony gości 🙂

Zorganizowanie takiego przyjęcia spoczywa na osobie z najbliższego otoczenia ciężarnej, to właśnie ona wysyła zaproszenia i listę prezentów. Podarkami są najczęściej ubranka, smoczki, zabawki czy sprzęty, które pomogą w kompletowaniu wyprawki dla malucha. Najlepszym okresem na zorganizowanie Baby Shower jest siódmy lub ósmy miesiąc ciąży, pomoże to przyszłej mamie w zrelaksowaniu się i spędzeniu czasu w miłym towarzystwie na kilka tygodni przed porodem.

W ubiegły weekend odbył się mój Baby Shower, za który jestem bardzo wdzięczna moim koleżankom! Oprócz dobrego towarzystwa i smacznego lunchu w miłej restauracji, ogromną radość sprawiły mi wszystkie prezenty dla naszej córeczki. Dziękujemy dziewczyny!

Ciekawa jestem czy Wy miałyście okazję uczestniczyć lub organizować Baby Shower, czy znacie tą tradycję i co o niej myślicie. Ja pierwszy raz spotkałam się z nią w UK i mam nadzieję, że w Polsce stanie się ona równie popularna, jak męskie pępkowe, które organizuje się już po urodzeniu dziecka.

baby_shower

baby_shower2

baby_shower1