Od 2 lipca do 18 października 2015 w National Portrait Gallery w Londynie, można odwiedzać wystawę „Audrey Hepburn: Portraits of an icon”. Bilety na to wydarzenie kupiliśmy już w maju, a kilka dni temu mogliśmy wreszcie tam być.

Audrey Hepbun tak naprawdę nikomu przedstawiać nie trzeba. I choć „Śniadanie u Tiffaniego”nie jest jedynym filmem, w którym zagrała, to właśnie Holly Golightly jest jedną z najbardziej znanych kreacji aktorki.

Nie bez powodu Audrey Hepburn została uznana za ikonę stylu. Naturalnie piękna, szykowna, elegancka, a przy tym niesamowicie skromna, mogłaby być wzorem do naśladowania dla wielu współczesnych kobiet! Twierdziła, że „Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze, czy sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość”. Patrząc na jej fotografie to właśnie jej piękne duże oczy przykuwają zawsze największą uwagę. Audrey była niebywale fotogeniczna, z uśmiechem czy bez zawsze wygladała świetnie. Jej niewątpliwie wrodzona klasa sprawiała, że wzbudzała zachwyt nie tylko u mężczyzn, tak też jest do dziś…

Dla mnie wystawa „Audrey Hepburn: Portraits of an icon” to cudowna podróż do przeszłości gwiazdy, która nie tylko zdjęciami, ale także wieloma ciekawymi informacjami przybliżyła mi jej postać. Ogromnie cieszę się, że mogłam tam być! Niektóre fakty z życia gwiazdy zaciekawiły mnie tak bardzo, że postanowiłam w najbliższym czasie przeczytać obszerną biografię Audrey Hepburn autorstwa Alexandra Walkera oraz obejrzeć filmy z jej udziałem, których jeszcze nie widziałam.

Na wystawie można podziwiać ponad 60 portretów aktorki i okładek magazynów, na których pojawiła się ikona. Oprócz słynnych i powszechnie znanych zdjęć wykonanych przez wybitnych fotografów, między innymi Richarda Avedona, Normana Parkinsona czy Irvinga Penna, moje największe zainteresowanie wzbudziły te pochodzące z rodzinnych albumów czy zza kulis planów filmowych.  Oto kilka moich ulubionych zdjęć Audrey Hepburn…

audrey_hepburn_3

audrey_hepburn_4

audrey_hepburn_5

audrey_hepburn_6

audrey_hepburn_10

audrey_hepburn_11

audrey_hepburn_12

audrey_hepburn_13

audrey_hepburn_8

audrey_hepburn_9

audrey_hepburn_14