Od pewnego czasu na rynku fryzjersko – kosmetycznym dużo uwagi poświęca się Tangle Teezer, rewolucyjnej szczotce do włosów opatentowanej przez Shauna Pulfrey’a. Produkt polecany jest przez profesjonalistów, branżowe magazyny i prasę kobiecą. Zachęcona tak pozytywnymi opiniami, postanowiłam wypróbować to „cudo”.

 

 

 

Dzięki odpowiedniemu ułożeniu ząbków (wykonanych z elastycznego tworzywa), szczotka ułatwia rozczesywanie naszych włosów. Tangle Teezer doskonale radzi sobie z poplątanymi kosmykami w sposób niezwykle przyjemny i bezbolesny! Doskonale nadaje się do każdego rodzaju i długości włosów (także dziecięcych). Przy regularnym stosowaniu włosy stają się bardziej lśniące i gładkie. Szczotka minimalizuje uszkodzenia struktury włosów, łamanie i rozdwajanie się końcówek. Dodatkowo masuje skórę naszej głowy, co ma dobroczynny wpływ na cebulki 🙂

Osobiście jestem zachwycona Tangle Teezer! Choć nie jestem posiadaczką długich i gęstych włosów, produkt ten spełnił wszystkie moje oczekiwania. Szczotka może być stosowana na suche, jak i na mokre włosy (przez co nie mam problemów z ich rozczesaniem zaraz po umyciu). Charakterystyczny kształt sprawia, że TT świetnie leży w dłoni i jest bardzo przyjemna w użyciu. Nie plącze, nie wyrywa i nie elektryzuje moich włosów. Używam jej od trzech tygodni i muszę przyznać, że ciężko byłoby mi się z nią rozstać 🙂

W pielęgnacji tego dość kosztownego wynalazku, należy pamiętać o jego myciu (ja robię to raz na tydzień pod bieżącą wodą), nie używaniu wraz z suszarką i odpowiednim przechowywaniu (ząbkami do góry, by ich nie uszkodzić).

Tangle Teezer dostępna jest w wersji klasycznej, kompaktowej i dziecięcej oraz bogatej gamie kolorystycznej. Ja wybrałam wersję podstawową w niebieskim kolorze (Blue Jeans), kupiłam ją na eBay’u za około 10 funtów.

W UK szczotka dostępna jest w sieci sklepów Boots, sklepach fryzjerskich i na eBay’u (pamiętajcie, aby kupować tylko oryginalny produkt), a dla tych z Was mieszkających w Polsce znalazłam sklep TT, gdzie znajdziecie szeroką ofertę produktu.

Tangle Teezer to mój „must have” do pielęgnacji włosów! Jeśli możecie pozwolić sobie na zakup tej szczotki, z pewnością będziecie zadowolone z jej działania i kondycji Waszych włosów.

tangle_teezer2

tangle_teezer3

tangle_teezer1