O szczotkowaniu ciała na sucho już dawno słyszałam i czytałam wiele pochlebnych opinii. Niestety jakoś ciężko było mi się do tego zmobilizować. Fakt, że ciało po ciąży potrzebuje szczególnej i intensywnej pielęgnacji sprawił, że i ja postanowiłam się przekonać czy rzeczywiście warto się szczotkować 🙂

 

 

 

Szczotkowanie skóry na sucho ma bardzo wiele zalet, przede wszystkim:

  • ujędrnia i wygładza skórę
  • wspomaga działanie układu limfatycznego, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu
  • redukuje cellulit (na tym najbardziej mi zależy)
  • poprawia ukrwienie i koloryt skóry
  • pomaga w problemie wrastających włosków po depilacji
  • ułatwia wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych

Aby rozpocząć przygodę ze szczotkowaniem wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt (odpowiednią szczotkę z naturalnego włosia) i chęci. Efekty będą widoczne bardzo szybko!

Ja swoją szczotkę kupiłam w The Body Shop i jestem z niej bardzo zadowolona. Jedynym jej minusem jest rączka, która mogłaby być bardziej wygodna, ale już się do niej przyzwyczaiłam.

Masaż ciała wykonuję codziennie rano przed prysznicem, bez dodatku żadnych olejków czy balsamów. Taki poranny zabieg jest niezwykle pobudzający i dodaje energii. Szczotkuję całe ciało z wyjątkiem piersi, szyi, no i oczywiście twarzy 🙂

Szczotkowanie skóry rozpoczynamy od dołu (stóp) wolnymi ruchami kierując się ku górze. Warto zwrócić szczególną uwagę na łokcie i kolana oraz te miejsca, na których widoczny jest cellulit. Taki masaż zawsze! wykonujemy w kierunku serca. Powinien trwać 10 -15 minut.

Przeciwwskazaniami do szczotkowania są: żylaki, urazy na skórze, skaleczenia i popękane naczynka. Należy być ostrożnym w przypadku znamion na skórze.

Po dwóch tygodniach szczotkowania, mogę śmiało potwierdzić, że pierwsze efekty są widoczne! Moja skóra jest znacznie gładsza i bardziej jędrna. I choć cellulit całkowicie nie zniknął (pracuję nad tym jeszcze innymi sposobami), szczotkowanie stało się przyjemnym obowiązkiem. A Wy szczotkujecie się?

szczotkowanie_skory1

szczotkowanie_skory2

szczotkowanie_skory3