Dobry sen jest z jednym z najważniejszych czynników wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. W czasie nocnego odpoczynku regenerujemy ciało i umysł, pozbywamy się nagromadzonego w ciągu dnia stresu i rozładowujemy napięcia.

W ostatnim czasie cierpiałam na dość uciążliwe bóle odcinka szyjnego, z całą pewnością miało wpływ na to wiele czynników. Dlatego zaproszenie polskiej marki Dr Sapporo (produkującej wysokiej klasy poduszki ortopedyczne) zjawiło się w odpowiednim dla mnie czasie 🙂

W ofercie producenta dostępnych jest wiele modeli poduszek, które dobierane są odpowiednio do naszej wagi, wzrostu, sposobu spania i dokuczających nam problemów.

Poduszka Swing, którą testowałam, wykonana jest z najwyższej jakości pianki z pamięcią i posiada poszewkę nasączoną wyciągiem z aloesu, powszechnie znanego ze swych właściwości łagodzących i relaksujących. Ten model poduszki przeznaczony jest dla osób śpiących „na plecach” i „na boku” i szczególnie przy: artretycznych bólach kręgosłupa szyjnego, niespecyficznych bólach karku, szyi, głowy, zwyrodnieniach stawów międzykręgowych kręgosłupa szyjnego, zmianach dyskopatycznych kręgosłupa szyjnego oraz wspomagająco przy leczeniu chorób i urazów odcinka szyjnego.

Odpowiednio wyprofilowany kształt poduszki zapewnia wygodne ułożenie ramienia i zapewnia odpowiednie podparcie w punktach kumulacji masy, które powstają podczas snu.

Pianka, z której wykonana jest poduszka zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, wentylację i jest termoplastyczna, dzięki czemu dopasowuje się do kształtów naszego ciała pod wpływem jego temperatury.

Utrzymanie poduszki w odpowiedniej czystości, zapewnia miękka poszewka z zamkiem błyskawicznym, którą możemy prać w 40 stopniach.

Muszę przyznać, że do tej pory poduszka ortopedyczna kojarzyła mi się z twardym i dość nie wygodnym w użytkowaniu produktem. Swing całkowicie odmienił moje pojęcie na ten temat! Poduszka jest świetnie wyprofilowana, komfortowa i ułatwia mi zasypianie. Od pewnego czasu nie budzę się już z bólem szyi. Nie sądziłam, że poduszka ortopedyczna może aż tak odmienić jakość snu. Pod dużym wrażeniem Swing jest także mój facet, który przy każdej możliwej okazji stara się mi ją podkradać 🙂 Macie jakieś doświadczenia z poduszkami ortopedycznymi?

poduszka_ortopedyczna_swing3

poduszka_ortopedyczna_swing2

poduszka_ortopedyczna_swing1