Każdy z nas ma swój życiowy plan i choć z jego realizacją bywa różnie (nie wszystko bowiem da się przewidzieć), dążymy do jego realizacji. Dziś chciałabym przedstawić Wam bardzo ciekawą propozycję literacką, która w interesujący sposób przypomina nam, jak bardzo przewrotny może okazać się los dla każdego z nas.

 

Plan Patrycji Gryciuk to powieść, która opowiada o polskiej studentce architektury Annie, która w wieku 17 lat dzięki wygranej w konkursie, wyjeżdża na studia do Oxfordu. Jej życie na początku wygląda całkiem normalnie. Nauka, nowe przyjaźnie i szczególnie bliskie relacje z przystojniakiem z uczelni Lorcanem, sprawiają, że życie bohaterki nie różni się niczym szczególnym od życia innych studentów. Jej świat wywraca się jednak do góry nogami, kiedy na balu talentów poznaje starszego od siebie o 21 lat niezwykle przystojnego milionera Sergieja. Od tej chwili nic już nie będzie takie, jak do tej pory, życie Anny wywraca się do góry nogami. Młoda dziewczyna dzięki nowej znajomości poznaje świat, o którym do tej pory mogła tylko marzyć. Szarmancki mężczyzna, który zabiera ją do luksusowych restauracji, wręcza drogie prezenty i traktuje ją jak księżniczkę sprawia, że Anna traci dla niego głowę. Decydując się na wspólne życie z Sergiejem, bohaterka jest przekonana, że to najlepszy wybór z jej życiu. Ale czy rzeczywiście tak jest naprawdę?

Plan Patrycji Gryciuk to książka, która z początku wydaje się być romantyczną historią z happy endem. Nic bardziej mylnego! Muszę przyznać, że powieść jest bardzo wciągająca i nieprzewidywalna. Nie brakuje w niej napięcia, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Momentami dramatyczna i sensacyjna opowieść, sprawia, że ciężko jest odłożyć ją choć na chwilę. Miłość, zazdrość, intryga, trudne życiowe wybory czy walka o życie to tylko niektóre wątki, jakie znajdziemy na prawie 600 stronach powieści.

Serdecznie polecam Wam powieść, która dzięki nietuzinkowej historii pochłonie Was na jakiś czas i sprawi, że będziecie przeżywać losy głównej bohaterki razem z nią. Mnie osobiście ciężko było się od niej oderwać!

Gratuluję udanego debiutu Patrycji Gryciuk i czekam na kolejne jej propozycje….

plan patrycja gryciuk2