Choć pelerna obecna była już w czasach antycznych, największą popularność zyskała na przełomie XIX i XX wieku. W okresie modernizmu bardzo chętnie sięgali po nią malarze, poeci czy rzeźbiarze, a kobiety nosiły ją nie tylko jako ochronę przed deszczem.

Obecnie peleryna jest jednym z najgorętszych trendów okresu jesienno-zimowego. Lansowana przez światowych projektantów i znane sieciówki, stała się charakterystycznym elementem stylizacji na chłodniejsze dni. Wełniane, tweedowe i futrzane peleryny są doskonałą alternatywą dla kurtek i klasycznych płaszczy (pod warunkiem, że nie jest zbyt mroźno!). Peleryna już sama w sobie jest niezwykle oryginalnym elementem stroju, dlatego bardzo istotne jest by zachować umiar w dodatkach. Stylowy i atrakcyjny wygląd to przede wszystkim odpowiednio dobrany fason peleryny i równowaga pomiędzy poszczególnymi elementami stylizacji.

Według mnie peleryna najlepiej wygląda w połączeniu z rurkami, golfem, dopasowanymi sukienkami i spódnicami. Uzupełnieniem takiego zestawienia mogą być długie kozaki, eleganckie skórzane rękawiczki i kapelusz.

Nosicie pelerynę? Jak Wam się podoba ten trend?


2

  1. 1.Liebeskind, 2.SheIn, 3. Gosia Strojek
    31. Zara, 2. Zalando, 3. Zara
  2. 1
  3. 1. Asos, 2. Asos, 3. Asos