Peeling migdałowy to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystywany jest kwas migdałowy otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Kwas migdałowy jest bardzo łagodny, dlatego może być wykonywany przez cały rok, bez ryzyka przebarwień słonecznych i uwrażliwienia skóry na słońce.

Zabieg ten przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu cery, również tej delikatnej i wrażliwej.Do najczęstszych wskazań do peelingu migdałowego należą: fotostarzenie, nieregularna pigmentacja, trądzik, zaskórniki, skóra łojotokowa, blizny potrądzikowe, łojotok skóry i skóra pozbawiona blasku. Peeling migdałowy to także zabieg dla wszystkich tych, którzy dbają o zdrowy i młody wygląd.

Jednorazowy zabieg trwa ok 45 minut, najlepsze efekty uzyskamy po serii 4-8 zabiegów (w zależności od potrzeb naszej skóry) wykonywanych w odstępie jednego lub dwóch tygodni. Podczas zabiegu kosmetyczka wykonuje kolejno oczyszczanie twarzy, pre – peeling kosmetykiem na bazie kwasu migdałowego, nałożenie właściwego produktu z kwasem migdałowym, nałożenie neutalizatora kwasu, dokładne zmycie twarzy i dobranie odpowiedniego kremu. Zabieg może być także zakończony maską algową (za dodatkową opłatą).
Osobiście poddałam się serii czterech zabiegów w zaprzyjaźnionym salonie Gallery of Beauty na produktach marki Bandi. Zależało mi na odświeżeniu i wygładzeniu skóry, poprawie jej sprężystości i redukcji drobnych przebarwień. Muszę Wam powiedzieć, że peeling migdałowy doskonale sprawdził się w moim przypadku. Już po pierwszym zabiegu moja skóra była rozjaśniona i znacznie gładsza. Po całej serii zauważyłam wzrost poziomu nawilżenia, wyrównanie kolorytu, zmniejszenie nierówności i grubości warstwy rogowej naskórka, wygładzenie drobnych zmarszczek i poprawę kolorytu mojej skóry. Dzięki peelingowi migdałowemu mam wrażenie, że skóra mojej twarzy jest mocno odświeżona i przygotowana na okres wiosenno – letni 😀

Zabieg sam w sobie jest bardzo przyjemny, możecie jedynie odczuwać delikatne mrowienie po nałożeniu kwasu na skórę, które mija po kilku sekundach. Przeciwwskazaniami do wykonania peeling migdałowego są: skóra po depilacji, ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne skóry, opryszczka, nadwrażliwość na kwasy AHA i PHA czy uszkodzenia skóry.

Poniżej przedstawiam Wam kilka zdjęć:

peeling migdalowy

zabieg peeling

kwas migdalowy

migdalowy peeling

peeling maska

bandi peeling

maska algowa

algi bandi

algi maska