links: Cheap UGGs,canada goose doudoune,cheap uggs,Cheap UGGs,cheap uggs,Cheap UGGs outlet,UGGs Outlet,UGGs Outlet,Cheap Michael Kors,Michael Kors Outlet,Michael Kors Outlet,Cheap Michael Kors,Cheap Michael Kors,Doudoune Canada Goose,Michael Kors factory outlet,Michael Kors HandBags Outlet,Cheap Michael Kors,cheap uggs,Canada Goose Doudoune,cheap uggs,Michael Kors outlet,Michael Kors outlet,Canada Goose doudoune,Canada Goose doudoune,Canada goose doudoune,Canada goose pas cher,doudoune Canada Goose,doudoune Canada Goose,uggs outlet,Uggs outlet,Uggs outlet,Uggs outlet,Cheap Uggs,uggs outlet,Canada Goose Femme,Uggs outlet,Michael kors outlet,uggs outlet,uggs outlet,Uggs outlet,doudoune canada goose, Ogórek- jego właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Ogórek- jego właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Ogórek to warzywo bardzo chętnie wykorzystywane w kosmetyce. W drogeriach możemy znaleźć między innymi kremy, toniki, czy maseczki na bazie ogórka. Zawiera on bowiem w sobie bardzo dużo wody, witaminy C i K oraz takie pierwiastki mineralne jak potas i siarkę. Istotny jest także fakt, że jego odczyn pH jest taki sam, jak pH naszej skóry.

Dzięki swojemu składowi ogórek posiada właściwości nawilżające, oczyszczające, wygładzające, rozjaśniające i bakteriobójcze. Doskonale sprawdza się przy rozjaśnianiu piegów i przebarwień. Tym z Was, którzy mają problemy z trądzikiem czy nadmiernym wydzielaniem sebum szczególnie polecam kosmetyki z dodatkiem tego warzywa. Pomogą Wam w walce z wypryskami i tłustą cerą. Plasterki schłodzonego ogórka (ze skórką) pozostawione na kilka minut na powiekach, pomogą tym z Was, którzy borykają się z opuchlizną i sińcami pod oczami.

Pamiętam moje zdziwienie, kiedy w dzieciństwie widziałam plasterki ogórka na twarzy mojej babci. Nie wiedziałam wtedy, jak korzystny wpływ mają one na naszą cerę. W zależności od potrzeb Waszej skóry możecie przygotować maseczki o różnych właściwościach. Bazą dla nich jest oczywiście schłodzony i starty na grubej tarce ogórek (ze skórką). Jeśli chcemy uzyskać maseczkę regenerującą wystarczy dodać łyżkę miodu, do maseczki łagodzącej łyżkę jogurtu naturalnego. Jeśli natomiast zależy nam na rozjaśnieniu przebarwień czy piegów, dodajmy okołu dwóch łyżek soku z cytryny. Jeśli nie macie czasu na wykonanie domowej maseczki, a zależy Wam na szybkim odświeżeniu i nawilżeniu skóry, wystarczą plasterki ogórka nałożone na całą twarz.

ogorkowa maseczka Ogórek  jego właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Leave a Comment

*