O włoskiej marce kosmetyków do włosów Lisap wiedziałam niewiele, praktycznie nic. To firma z długoletnią tradycją, której ekologiczne produkty coraz częściej możemy spotkać w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich.

Laboratoria Badawczo – Rozwojowe Lisap stworzyły serię kosmetyków Ultimate o właściwościach wygładzających, odżywiających i odbudowujących. Polecane są szczególnie posiadaczkom włosów porowatych, kręconych i trudnych do ułożenia. Kompleks aktywnych składników Kerasil Complex tworzą:

– trójwymiarowe polimery silikonowe, które dodają blasku, odżywiają, odbudowują i chronią włosy przed uszkodzeniami

– keratyna (jeden z głównych budulców włosa) dodaje objętości i zamyka włókna proteinowe

– ceramidy A2, zbliżone do tych, znajdujących się we włóknie włosa, wzmacniaja i dodają witalności

Producent zapewnia, że regularne stosowanie produktów Lisap Ultimate zapewni głębokie odżywienie i nawilżenie, blask, odbudowę i wzmocnienie włókien, długotrwałą gładkość i ochronę włosów w czasie stylizacji.

Dzięki uprzejmości SED FRYZ miałam okazję przetestować szampon, maskę oraz fluid Lisap Ultimate Plus. Wszystkie produkty mają doskonały zapach i są bardzo przyjemne w stosowaniu.

Szampon Lisap Ultimate dokładnie oczyszcza, regeneruje i odżywia włosy. Dobrze się pieni, jednak rozczesanie moich włosów tylko i wyłącznie po szamponie (bez odżywki czy maski) nie jest zbyt proste 🙂

lisap_ultimate

Profesjonalna maska dyscyplinująca włosy Lisap Ultimate wzmacnia, wypełnia ubytki, nawilża i odbudowuje włosy. Dodatkowo w swoim składzie zawiera olejek makadamia, który ma silne działanie wygładzające i dodające blasku.

lisap_ultimate3

lisap_ultimate2

Lisap Ultimate Straight Fluid Plus to spray o silnych właściwościach rewitalizująco – nawilżających, wygładzających i ochronnych. Polecany jest szczególnie do włosów poddawanych częstej termostylizacji (prostownica, lokówka, termoloki).

lisap_ultimate1

Po dwóch tygodniach regularnego stosowania kosmetyków Lisap Ultimate zauważyłam znaczny wzrost poziomu nawilżenia i wygładzenia moich włosów. Są bardzo błyszczące, miękkie, gładkie, nie plączą się i nie puszą. Niestety, doskonale wygladają tylko pierwszego dnia 🙁 Okazuje się, że stosowanie wszystkich trzech produktów jednocześnie znacznie obciąża moje włosy. Biorąc pod uwagę, że nie są one zniszczone (nawet rozjaśniane końce) i nie potrzebują one regeneracji i odbudowy, odstawiłam szampon i maskę. Nadal jednak pozostałam przy Lisap Ultimate Straight Fluid Plus, który jest rewelacyjny! Doskonale chroni włosy przed prostownicą i termolokami, utrwala efekt stylizacji, zabezpiecza przed wilgocią (co jest ważne szczególnie w UK) i sprawia, że są one lśniące.

Kosmetyki Lisap Ultimate polecam tym z Was, których włosy potrzebują silnej regeneracji, odbudowy i odżywienia. Pomogą Wam odzyskać ich blask, witalność i piękny wygląd. Natomiast jeśli jesteście posiadaczkami włosów cienkich, delikatnych i bez większych problemów, produkty Ultimate mogą okazać się dla nich zbyt obciążające (tak jak w moim przypadku).