Ozon znany jest ze swych właściwości bakteriobójczych i dezynfekujących. Dlatego właśnie aparaty z wykorzystaniem prądów darsonvala (prądów wysokiej częstotliwości) znalazły swoje zastosowanie w kosmetyce. Te z Was, które choć raz oczyszczały skórę w gabinecie kosmetycznym, z pewnością doświadczyły darsonwalizacji.

Zabieg szczególnie polecany jest do skóry tłustej, trądzikowej, zanieczyszczonej, łojotokowej, pomocny jest także w zabiegach przeciwstarzeniowych, ponieważ przyspiesza regenerację i odnowę skóry.

Darsonwal – Derma Wand to elektroniczne urządzenie do użytku domowego, w którym wykorzystywane są prądy D’arsonvala (o niskim natężeniu do 1mA). Regularne zabiegi z zastosowaniem aparatu nie tylko dezynfekują skórę, łagodzą podrażnienia, ściągają pory i wspomagają leczenie trądziku, działają także przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco. Dodatkowo wzmacniają i regenerują uszkodzone cebulki włosów i przyspieszają ich wzrost.

Skin Cleaner Your Spa3

Do urządzenia dołączone są cztery szklane wymienne elektrody (peloty):

  • Elektroda punktowa – służąca do usuwania pojedynczych zanieczyszczeń
  • Elektroda grzybek – służąca do dezynfekcji całej twarzy (tej używam najczęściej)
  • Elektroda łyżeczka – przeznaczona do trudno dostępnych miejsc
  • Elektroda grzebień – do rewitalizacji skóry głowy i leczenia łupieżu

Skin Cleaner Your Spa1

Muszę przyznać, że choć zabieg darsonwalizacji nie jest dla mnie żadną nowością, jednak jego dobroczynne działanie na skórę głowy i poprawę kondycji włosów odkryłam niedawno. Przy regularnym stosowaniu  (2-3 razy w tygodniu) Darsonwal – Derma Wand zauważyłam, że włosy są mocniejsze, nie przetłuszczają się i lepiej się układają. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła także potwierdzić ich zmniejszone wypadanie i poprawę gęstości.

Skin Cleaner Your Spa2

Darsonwalizacja jest bezbolesnym, nieinwazyjnym zabiegiem, podczas którego odczuwam lekkie mrowienie i charakterystyczny zapach ozonu. Wykonuję go na dobrze oczyszczonej i osuszonej skórze za pomocą elektrody grzybka przez ok. 3-6 minut. By zwiększyć komfort zabiegu, najpierw przystawiam pelotę do skóry, reguluję moc urządzenia i przesuwam elektrodę delikatnie po skórze nie przytrzymując jej zbyt długo w jednym miejscu. Na zakończenie aplikuję na skórę krem mocno nawilżający, serum lub olejek regeneracyjny, ze względu na działanie ściągające i lekko wysuszające.

Przeciwwskazaniami do wykonywania darsonwalizacji jest ciąża, nadciśnienie, choroby serca, uszkodzenia i rany na skórze, stany zapalne, astma, gorączka oraz metalowe implanty.