Dziś przychodzę do Was z kolejnym książkowym postem. Tym razem chciałabym zwrócić Waszą uwagę na poradniki Katarzyny Miller, znanej psycholożki, filozofki, psychoterapeutki i wykładowczyni licznych warsztatów rozwojowych dla kobiet. Jej felietony publikowane są w czasopiśmie „Zwierciadło”, ona sama zaś jest częstym gościem programów telewizyjnych.

Jeśli jeszcze nie miałyście okazji przeczytać choć jednej książki K. Miller, bardzo szczerze Was do tego namawiam. Dlaczego?

Ponieważ poradniki te są dość nietypowymi poradnikami, które czyta się niezwykle przyjemnie. Autorka w prosty i dość bezpośredni sposób zwraca naszą uwagę na różnego rodzaju sytuacje życiowe, z którymi wiele z nas spotyka się na co dzień. Kryzys w związku, problemy z dziećmi, brak samoakceptacji i wiary w siebie to tylko niektóre z nich.

W ostatnim czasie w mojej domowej bibliotece pojawiły się trzy książki Katarzyny Miller, „Kup kochance męża kwiaty”, „Nie bój się życia” i „Zrób to kochanie”. Każdą z nich towarzyszyła mi w moich codziennych podróżach metrem do pracy i z pracy, każdą czytałam z jednakowo dużym zaciekawieniem i każda z nich w pewien sposób wpłynęła na moje nastawienie.

Przyznam szczerze, że najciekawszą i zarazem nabardziej motywującą dla mnie okazała się „Nie bój się życia”. Książka ma niezwykle ciekawą formę. To zbiór felietonów opartych na doświadczeniach pacjentów i przyjaciół autorki, które definiują towarzyszące nam na lęki.

W poradniku znajdziemy trzydzieści jeden rozdziałów, a każdy z nich poświęcony jest innemu lękowi. Lęk przed chorobą, śmiercią, starzeniem się, ciężkimi wyzwaniami czy szczęściem, to tylko niektóre z nich. Wiedza psycholożki i doświadczenia innych, mają za zadanie zwrócić naszą uwagę na różnego rodzaju lęki i zmotywować do oswojenia się z nimi lub pozbycia się niektórych z nich raz na zawsze.

katarzyna_miller_ksiazki_3

„Kup kochance męża kwiaty” to książka poświęcona tematyce zdrady, jednak nie tylko tej fizycznej, która zdarza się między kobietą i mężczyzną. Autorka uświadamia nam, że zdrada jest niestety wszechobecna w naszym życiu. Stara się odkryć przed nami podłoże lęku przed byciem zdradzoną, tłumaczy dlaczego tak bardzo cierpimy z powodu zdrady oraz przybliża ją z męskiego punktu widzenia.

Poradnik sugeruje, co może mieć wpływ na to, że zdradzamy i jesteśmy zdradzane, jak radzić sobie z tak trudnymi emocjami i uświadamia w jaki sposób doświadczenie zdrady zmienia nas i nasze relacje międzyludzkie.

katarzyna_miller_ksiazki_1

Z kolei „Zrób to kochanie” to według mnie poradnik motywacyjny, którego krótkie historie i mnóstwo ćwiczeń (tych akurat nie jestem największą fanką) mają za zadanie zagrzać nas do walki o własne szczęście. Myśląc o głęboko pojętym szczęściu, mam tu na myśli wszystko to, co choć w najmniejszym stopniu sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Udany związek i relacje międzyludzkie, satysfakcjonująca praca, podróże, przyjaźnie czy samorealizacja to te, które przychodzą mi do głowy w pierwszej kolejności.

Katarzyna Miller w poradniku stara się nam uświadomić, że warto i nigdy nie jest za późno by zawalczyć o siebie i swoje dobre samopoczucie. Utwierdza w przekonaniu, że pomimo trudnych i bolesnych sytuacji życiowych, które kształtują nas i nasze relacje z innymi, to właśnie MY jesteśmy tymi, którzy są w stanie zmienić własny los. Bo przecież nigdy nie jest za późno!

katarzyna_miller_ksiazki_2

Mam nadzieję, że sięgniecie choć po jeden z tych poradników i że w większym lub mniejszym stopniu, przyniesie on Wam pewne wskazówki i pozytywne zmiany. U mnie tak się stało 🙂