Stylizacja włosów nigdy nie była moją mocną stroną. Najczęściej noszę je rozpuszczone, związane w koński ogon lub w niedbały kok na czubku głowy. Bardzo sporadycznie używam prostownicy lub termoloków, kiedy mam ochotę na delikatną zmianę w moim wyglądzie.

W ostatnim czasie pojawiła się na rynku innowacyjna automatyczna lokówka Ricci&Curl włoskiej marki Bellissima, która w znacznym stopniu ułatwić ma nam proces stylizacji fryzury. W zależności od naszych upodobań możemy wykreować różne rodzaje loków i fal w dosłownie kilka  minut!

lokowka_11

Lokówka Bellissima Ricci&Curl posiada automatyczny system obrotowy, ceramiczną powłokę cylindra umożliwiającą równomierne rozprowadzenie ciepła i ochronę włosów oraz system elektronicznej regulacji temperatury (do wyboru mamy 190°C i 220°C). Urządzenie nagrzewa się bardzo szybko i praktycznie w kilkanaście sekund gotowe jest to pracy.

lokowka_1

lokowka_3

Dzięki obrotowemu systemowi „kliknij i skręć” proces stylizacji włosów jest dość prosty i przyjemny. Wystarczy wybrać odpowiednią temperaturę urządzenia i grubość pasma włosów, ułożyć je na cylindrze i przycisnąć przycisk uruchamiający automatyczne obracanie trzymając go do całkowitego nakręcenia się włosów. Tak nakręcone pasmo przytrzymujemy do usłyszenia sygnału dźwiękowego (ogromny plus). Oczywiście warto pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego produktu chroniącego włosy przed ciepłem urządzenia podczas stylizacji.

lokowka_6

lokowka_5

Przyznam szczerze, że moje pierwsze spotkanie z Bellissima Ricci&Curl nie należało do najbardziej udanych. Podczas stylizacji popełniłam kilka błędów, które miały wpływ na efekt końcowy, obecnie stosowanie lokówki jest proste i bezproblemowe. Przede wszystkim musiałam przyzwyczaić się do pionowego trzymania urządzenia 🙂

lokowka_4

lokowka_8

Efekt naszej fryzury zależny jest od grubości pasma włosów, jakie nakręcimy na lokówkę oraz kierunku skrętu. Osobiście nie czuję się dobrze w burzy loków na głowie, dlatego stosuję urządzenie do uzyskania delikatnych fal na samych końcach. Efekt utrzymuje się praktycznie przez cały dzień. Polecam!

lokowka_7

Jeśli chciałybyście przetestować automatyczną lokówkę Bellisima Ricci&Curl zapraszam Was do obserwowania mojego fanpage i udziału w rozdaniu. Pozdrawiam!