Wraz z typowo letnią pogodą, jaką ostatnio gościliśmy nachodzi mnie tęsknota za podróżami w piękne, ciepłe i interesujące miejsca. Jednak w tym roku nie wybieramy się w dalekie podróże (ze względu na nasze maleństwo), wakacje spędzimy w Polsce. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, bo już od kilku lat nie byłam tam w okresie letnim.

 

Dziś jednak chciałabym się z Wami podzielić moimi wspomnieniami z Barcelony, miasta którego nie sposób nie pokochać! Wybraliśmy się tam we wrześniu 2012 na weekend, podczas którego chłonęliśmy tamtejsze atrakcje w dość szybkim tempie 🙂

Jednym z największych skarbów tego miasta jest twórczość Antoniego Gaudiego, genialnego architekta, dla którego przyjeżdżają prawie wszyscy turyści do Barcelony. Jego oryginalne prace charakteryzują kolory, mozaiki i konstrukcje, które przenoszą nas w trochę bajkowy świat.

La Sagrada Familia to rzymskokatolicka świątynia (nadal nie ukończona), która jest wizytówką stolicy Katalonii i jednym z piękniejszych kościołów jakie widziałam. Wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca!

sagrada familia

la sagrada familia

Park Guell to miejsce, które pokochałam od razu. Baśniowa atmosfera, kolorowe mozaiki oraz Salamandra (symbol tego parku), no i przepiękny widok na całe miasto.

park guell

salamandra

mozaika

La Rambla to wiecznie zatłoczona ulica z mnóstwem restauracji, sklepów, barów oraz mimów. To właśnie tu mieści się jeden z najstarszych targów Barcelony La Boqueria. To właśnie tutaj można też spróbować pysznej Sangrii 🙂

la rambla

la rambka_mim

la boqueria1

la boqueria

targ

sangria

Port Vell z kolumną Krzysztofa Kolumba to miejsce na spacer pośród zabytkowych statków, jachtów i skrzeczących mew.

stary port

kolumb

port vell1

Magiczna Fontanna na Placu Hiszpańskim, która wieczorami rozbłyska tysiącem kolorów, a jej strumienie wyrzucane są w rytm muzyki to ogromna atrakcja turystyczna. To widowisko ściąga ogromne tłumy, wokół niego panuje wszechobecny ścisk i okrzyki zachwytu.

barcelona2

fontanna barcelona

Stadion Camp Nou oraz muzeum drużyny Barcelony to nie lada gratka dla futbolowych kibiców. I choć osobiście nie jestem fanką piłki nożnej,nie sposób nie odwiedzić tego miejsca będąc w Barcelonie 🙂

camp nou1

camp nou_muzeum

Dzielnica Barri Gotic z wąskimi uliczkami, restauracjami, barami tapas i sklepami z mnóstwem pamiątek. Warto się tam zgubić 🙂

barii gotic

barri gotic1

barcelona1

 

Uwielbiam podróże i rzadko kiedy wracam w to samo miejsce. Jednak Barcelona to miasto, które mnie zachwyciło i z ogromną chęcią pojadę tam znowu! Ciekawa jestem, czy Wy tam już byliście, a jeśli nie to z całą pewnością musicie się tam wybrać! A jakie Wy polecacie miejsca na weekendowy wypad?